Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.
Login
Register

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Faaliyetler

Uzunköprü Belediyesi tarafından başarıyla uygulanan Avrupa Birliği Destekli “ÖNLEME” Projesinde anlamlı açılış töreni düzenlendi.

Avrupa Birliği Bakanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının birinci teklif çağrısı kapsamında Uzunköprü Belediyesi tarafından yürütülmekte olan PREVENT/ÖNLEME isimli ve CB005.1.11.165 no’lu projenin son aşamasına gelinmiştir.

Bu bağlamda 31 Mayıs tarihinde Uzunköprü Belediyesi tarafından Ergene Nehri ve Kırkavak Deresi üzerine kurulmuş olan Sel Erken Uyarı Sistemin resmi açılışı düzenlendi.İlçemiz için büyük önem taşıyan sel erken uyarı sistemin açılışına Belediye Başkanı,Dimitrivgrad Beleidye Başkan Yardımcısı ve diğer ilgili kurum ve kuruluşların temsilcilerin ve proje ortakların çalışma ekip üyeleri yer aldı. Ayrıca açılışa AB Bakanlığı ve program uzmanların katılımı sağlandı.
Açılış konuşmasında Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN Kırkkavak nehrin üzerinde 4 ayrı noktada her dakikada birkaç kez otomatik olarak ölçüm yapan, özel alıcılarla Belediye başkanlığında kurulmuş olan gözetim merkezine bilgi gönderen ve 48 saat öncesinden yetkilileri uyaran sel erken uyarı sistemin ilçemiz için çok büyük önem taşıdığını açıkladı.

Açılış toplantısına katılım sağlayan Bulgaristan Ortağı Dimitrovgrad Belediyesinin Başkan Yardımcısı Sn. Yaşo Minkov açılış konusmasında Bulgaristan tarafında kurulacak olan Orman Yangınları Otomatik Gözetim Kulesi hakkında bilgiler sundu. Her iki ülkede kurulmuş olan otomasyon uyarı sistemlerin yanısıra proje kapsamında bir işbirliği ağın içerisinde ilgili Bulgar ve Türk kurumların daha hızlı ve birbirinden haberdar olarak hareket etmeleri için online ortak platformun da oluşturulmuş olduğu açıklandı.

Toplantı ortaklar arasında bugüne kadar oluşturulmuş olan dostlüğün ve uyumlu çalışmaların devamı dilekleriyle sona erdi.

This web site is developed with the financial support of the European Union through the Interreg-IPA CBC Bulgaria-Turkey Programme 2014-2020. The content of this web site does not reflect the official opinion of the European Union. Responsibility for the information and views expressed therein lies entirely with the author(s).

Contact & İnfo

Dimitrovgrad Municipalty Project Coordinator
Petya Tisheva
msp3@dimitrovgrad.bg

Uzunköprü Municipalty Project Coordinator
İbrahim Çekiç
ibrahim.cekich@gmail.com

Uzunköprü Belediyesi

Община Димитровград