Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.
Login
Register

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Anasayfa

FAALİYETLER VE DUYURULAR

     RegioStar Ödüllerinin amacı, bölgesel kalkınmadaki iyi uygulamaları belirlemek ve diğer bölgelere çekici ve ilham verici olabilecek özgün ve yenilikçi projeleri öne çıkarmaktır.

     CB005.1.21.165 referans numarasıyla “ÖNLEME/ Çevresel Risklerin Önlenmesi - Azaltılması ve Yenilikçi Araçlar için Vizyon Projesi” de “iklim şartlarına dayanıklı şehirler inşa etme” başlığıyla, kategori 4’te mücadele ediyor.

     Projeye ilişkin bilgilere BURADAN ulaşabilirsiniz.

     Dördüncü kategoride bulunan “ÖNLEME” projesini, BURADA sağ üstteki butona tıklayarak bir beğeniyle destekleyebilirsiniz.

Desteklerinizi bekliyoruz!

     Avrupa Birliği Bakanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının birinci teklif çağrısı kapsamında Uzunköprü ve Dimitrovgrad belediyeleri tarafından yürütülmekte olan PREVENT/ÖNLEME isimli ve CB005.1.11.165 no’lu proje kapsamında Uzunköprü ilçesinde Kırkkavak deresi ve Ergene nehrinin taşkınlıkları 48 saat öncesinden tahmin edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması hususunda Uzunköprü Belediyesi tarafından SEL ERKEN UYARI SİSTEMİ kuruldu.

     Sistemin kontrol merkezi Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde kurulmuş olup, her dakika Kırkkavak deresindeki su seviyesi takip edilmektedir.
       

     Aynı zamanda Bulgarista'nın Dimitrovgrad ilçesinde Yangın Gözetim ve Erken Uyarı Sistemi kuruldu. Sistemin termal kameralı yangın otomatik gözetim kulesi ve kontrol merkezinden oluşmaktadır. Kule, Krepost köyü yakınında kurulmuş olup Dimitrovgrad belediyesinde oluşturulmuş olan kontrol merkezine bölgeden kamera görüntüleri göndermektedir. Termal kamera sayesinde bölgede çok erken safhada olan yangın olayların tespit edilmesi ve kontrol merkezine uyarı gönderilmesi sağlanmıştır.


         This web site is developed with the financial support of the European Union through the Interreg-IPA CBC Bulgaria-Turkey Programme 2014-2020. The content of this web site does not reflect the official opinion of the European Union. Responsibility for the information and views expressed therein lies entirely with the author(s).

Contact & İnfo

Dimitrovgrad Municipalty Project Coordinator
Petya Tisheva
msp3@dimitrovgrad.bg

Uzunköprü Municipalty Project Coordinator
İbrahim Çekiç
ibrahim.cekich@gmail.com

Uzunköprü Belediyesi

Община Димитровград