Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.
Login
Register

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Anasayfa

FAALİYETLER VE DUYURULAR

Avrupa Birliği Başkanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2. Teklif Çağrısı kapsamında desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi ve Dimitrovgrad Belediyesinin işbirliğinde uygulamasına başlanmış olan ‘FLOOD RESILIENCE / Sınır Ötesi Bölgelerdeki Nehir Havzalarında Sele Karşı Direnç İçin Ortak Girişimler Projesi – TAŞKINLARA DIRENME” isimli ve CB005.2.11.113 sayılı proje kapsamında

Uzunköprü ve Dimitrovgrad ilçelerinden 10 Bulgar ve 10 Türk gönüllünün katılımıyla afet yönetimi ve müdahale gönüllüler grubu oluşturuldu. 5 günlük eğitim programın Uzunköprü’de 18-22 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenleniyor. Gönüllüler, acil durumlara ve felaketlere cevap vermek için ihtiyaç duyulan eğitimlere katılıyor.


Uzunköprü Belediyesi tarafından oluşturulan ‘AFET YÖNETİMİ VE MÜDAHALE GÖNÜLLÜLER GRUBU’ ile Deprem, Yangın, Sel  gibi afet durumunda yapılması gerekenleri hakkında teorik bilgilerin yanı sıra deprem enkazında arama kurtarma tatbikatı yapılmıştır.

Bulgaristanın Dimitrovgrad ilçesinde ortak bir sel tatbikatın yapılması planlanmıştır.
Avrupa Birliği Başkanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının İkinci Teklif Çağrısı kapsamında desteklenen ve uygulamasına başlanmış olan  “Joint Initiatives for Flood Resilience Across Watersheds in CB Region/ FLOOD RESILIENCE / Sınır Ötesi Bölgelerdeki Nehir Havzalarında Sele Karşı Direnç İçin Ortak Girişimler Projesi – Taşkınlara Direnme” isimli ve CB005.2.21.113 sayılı proje kapsamında Uzunköprü Belediyesi tarafından çocuklara yönelik 'AFETLERE HAZIRLIK OYUN GÜNÜ' düzenlenecektir.

Çocukların sel, taşkın, deprem ve yangın gibi afetlere karşı bilincinin yerleşmesi, onların olası afetlere karşı hazırlıklı olmaları ve afetler sırasında neler yapmaları gerektiğini bilen bireyler olmaları amacıyla gerçekleştirilecek olan AFETLERE HAZIRLIK OYUN GÜNÜ (Disaster Preparedness Game Day)  10.10.2020 Cumartesi günü saat 11:00'de ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’nde gerçekleşecektir.

This web site is developed with the financial support of the European Union through the Interreg-IPA CBC Bulgaria-Turkey Programme 2014-2020. The content of this web site does not reflect the official opinion of the European Union. Responsibility for the information and views expressed therein lies entirely with the author(s).

Contact & İnfo

Dimitrovgrad Municipalty Project Coordinator
Petya Tisheva
msp3@dimitrovgrad.bg

Uzunköprü Municipalty Project Coordinator
İbrahim Çekiç
ibrahim.cekich@gmail.com

Uzunköprü Belediyesi

Община Димитровград